2013 Finals Live Scoring - Monday, July 15, 2013

 

 

Monday, July 15

 

 

Doors open @ 8:30 AM

 

Rink

Gm#

Time

Division

Home Team

Score

Visiting Team

Score

A

156

9:00 AM

Bantam Gold

Mississauga Mission Rattlers 97 – ONT

Pittsburgh Rebels – PA

2

157

9:00 AM

Squirt Club Playoff

#7 Seed-Gladiators

 6

#10 Seed-Bruce County Capitals

 2

4

158

9:00 AM

Squirt Club Playoff

#8 Seed-Alkali Arsenal Detroit

 4

#9 Seed-Long Island 495ers

A

159

9:40 AM

Squirt Gold

Mississauga Mission Rattlers – ONT

Tour Oakville Coyotes – ONT

2

160

9:40 AM

Bantam Gold

Alkali Assault – NC

 5

Can/Am Mafia – ONT

 1

4

161

9:40 AM

Bantam Gold

Mississauga Bad News Bears – ONT

 2

Tour Oakville Coyotes – ONT

 5

A

162

10:20 AM

Squirt Gold

Sherwood Park Bullfrogs – ALB

 3

Mission Bauer Bordercats – MI

2

163

10:20 AM

Mite Club 3rd Place

Tour Roadrunners 04 

 3

Cayman Islands Dart Ducks 

 4

4

164

10:20 AM

Mite Platinum Playoff

#2 Seed- Tour Roadrunners 02

 0

#3 Seed – Tour Oakville Coyotes

 4

A

165

11:00 AM

Mite Club Final

Highest Seed – SIHA Stallions

Lowest Seed – Gladiators

 2

2

166

11:00 AM

Bantam Silver Playoff

#4 Seed-Tour Roadrunners Green

#5 Seed-NCR Tour Elite

 2

4

167

11:00 AM

Bantam Gold

Pittsburgh Rebels – PA

 1

NCR Tour Elite – CA

 4

2

168

11:45 AM

Atom Silver 3rd Place

 Tour Roadrunners 05

 3

 Detroit Mission Stars

4

169

11:45 AM

Squirt Gold

KW Rage – ONT

Mississauga Mission Rattlers – ONT

A

170

11:55 AM

Atom Silver Final

Highest Seed – Mission Bauer Bordercats

 4

Lowest Seed – Alkali Arsenal Detroit

5 OT

2

171

12:30 PM

Midget Silver 3rd Place

 Mississauga Mission Rattlers 97′s

 Long Island 495ers

 4 OT

4

172

12:30 PM

Bantam Gold

Can/Am Mafia – ONT

 2

Mississauga Mission Rattlers 97 – ONT

A

173

12:50 PM

Midget Silver Final

Highest Seed – Detroit Mission Stars

 4

Lowest Seed – Grizzly Chompers

5 OT 

2

174

1:15 PM

Mite Gold Semifinal

#4 Seed – Sherwood Park Bullfrogs

 4

#7 Seed – Detroit Mission Stars

 3

4

175

1:15 PM

Mite Gold Semifinal

#5 Seed – Carolina Force

#6 Seed – 02 Reebok Michigan 

A

176

1:45 PM

Mite Platinum Final

#1 Seed – Alkali Arsenal Detroit

 11

Wnr 2v3 – Tour Oakville Coyotes

 3

2

177

2:00 PM

Bantam Club Playoff

#8 Seed-SIHA Stallions

#11 Seed-Pittsburgh Reebok Bandits A

4

178

2:00 PM

Bantam Club Playoff

#9 Seed-Mississauga Rattlers Grey

 2

#10 Seed-Team Namibia

3 OT 

A

179

2:40 PM

Squirt Gold

Tour Oakville Coyotes – ONT

 0

Sherwood Park Bullfrogs – ALB

 8

2

180

2:45 PM

Squirt Silver Semifinal

#1 Seed-Mississauga Mission Rattlers

10 

#4 Seed-Tour Roadrunners 02

 2

4

181

2:45 PM

Squirt Club Semifinal

#5 Seed-Team United

 8

Lowest Seed – Alkali Arsenal Detroit

A

182

3:20 PM

Squirt Gold

Mission Bauer Bordercats – MI

 3

KW Rage – ONT

2

183

3:30 PM

Squirt Silver Semifinal

#2 Seed-SIHA Stallions

 4

#3 Seed-Namib Sidewinders

4

184

3:30 PM

Squirt Club Semifinal

#6 Seed-Tour Roadrunners 00

 5

Highest Seed – Gladiators

 6

A

185

4:00 PM

Bantam Gold

Tour Oakville Coyotes – ONT

 4

Alkali Assault – NC

2

186

4:15 PM

Bantam Silver Semifinal

#1 Seed-Tour Roadrunners White

 7

Wnr 4v5 – Tour Roadrunners Green

 5

4

187

4:15 PM

Bantam Club Semifinal

#6 Seed-Mississauga Rattlers Black

 3

Lowest Seed – Team Namibia

 2

A

 

4:40 PM

Squirt Gold Skills

 

 

 

 

2

188

5:00 PM

Bantam Silver Semifinal

#2 Seed-Reebok Pit Bandits AA

 0

#3 Seed-Detroit Mission Stars

 8

4

189

5:00 PM

Bantam Club Semifinal

#7 Seed-Team Rinos Na-Palm

Highest Seed – SIHA Stallions

 4

A

190

5:15 PM

Bantam Gold

NCR Tour Elite – CA

 4

Mississauga Bad News Bears – ONT