Alberta Regional Live Scoring

 

2012 NARCh Regional Schedule

 

 

 

 

Red Deer, Alberta

 

 

 

 

 

 

 

Friday, May 11

 

 

 

Doors open at 4:30 PM

 

 

Rink

Gm#

Time

Division

Home Team

Score

Visiting Team

Score

 

Collicut

1

5:00 PM

Squirt

Red Deer Snipers

 6

Sherwood Park Green

 3

 

Kinsmen A

2

5:00 PM

Pee Wee

Sherwood Park

 3

Red Deer White

 6

 

Kinsmen B

3

5:00 PM

Bantam

Red Deer Jets

 8

Sherwood Park

 3

 

Collicut

4

6:00 PM

Squirt

Sherwood Park Black

 8

Team United

 0

 

Kinsmen A

5

6:00 PM

Pee Wee

Edmonton Empire

 8

Calgary Rebels

 3

 

Kinsmen B

6

6:00 PM

Men’s

YMCMB

 8

Majors

 5

 

Collicut

7

7:00 PM

Mite

Sherwood Park

 4

Red Deer White

 6

 

Kinsmen A

8

7:00 PM

Bantam

Canadian Wolves

 1

Red Deer Snipers

 1

 

Kinsmen B

9

7:00 PM

Men’s

Gunners

 9

Stealth

 11

 

Collicut

10

8:00 PM

Squirt

Red Deer Snipers

 9

Team United

 1

 

Kinsmen A

11

8:00 PM

Pee Wee

Jr Outlaws

 2

Edmonton Wolves

 7

 

Kinsmen B

12

8:00 PM

Bantam

Calgary Panthers

 2

Red Deer Jets

 5

 

Collicut

13

9:00 PM

Bantam

Red Deer Snipers

 5

Wheeling Nailers

 1

 

Kinsmen A

14

9:00 PM

Pee Wee

Red Deer Black

 3

Edmonton Empire

 11

 

Kinsmen B

15

9:00 PM

Men’s

Red Deer Phantoms

 8

Majors

 5

 

 

Saturday, May 12

 

 

Doors open at 7:30 AM

 

 

Collicut

16

8:00 AM

Bantam

Northern Leafs

 10

Jackals

 2

 

Kinsmen A

17

8:00 AM

Pee Wee

Red Deer White

 2

Northern Blackhawks

 9

 

Kinsmen B

18

8:00 AM

Bantam

Northern Jets

 5

Moose Jawbreakers

 8

 

Collicut

19

9:00 AM

Men’s

Red Deer Outlaws

 5

Red Deer Phantoms

 3

 

Kinsmen A

20

9:00 AM

Pee Wee

Moose Jawbreakers

 4

JR Outlaws

 8

 

Kinsmen B

21

9:00 AM

Mite

Red Deer White

 4

Red Deer Snipers

 6

 

Collicut

22

10:00 AM

Bantam

Sherwood Park

 4

Calgary Panthers

 2

 

Kinsmen A

23

10:00 AM

Pee Wee

Edmonton Wolves

 10

Sherwood Park

 2

 

Kinsmen B

24

10:00 AM

Bantam

Canadian Wolves

 10

Wheeling Nailers

 4

 

Collicut

25

11:00 AM

Squirt

Sherwood Park Green

 0

Sherwood Park Black

 5

 

Kinsmen A

26

11:00 AM

Pee Wee

Calgary Rebels

 3

Red Deer Black

 4

 

Kinsmen B

27

11:00 AM

Bantam

Red Deer Snipers

 1

Northern Jets

 3

 

Collicut

28

12:00 PM

Men’s

Gunners

 5

Majors

 11

 

Kinsmen A

29

12:00 PM

Pee Wee

Edmonton Empire

 8

Moose Jawbreakers

 5

 

Kinsmen B

30

12:00 PM

Mite

Red Deer Snipers

 10

Sherwood Park

 2

 

Collicut

31

1:00 PM

Men’s

YMCMB

 11

Stealth

 13

 

Kinsmen A

32

1:00 PM

Pee Wee

Northern Blackhawks

 6

Sherwood Park

 1

 

Kinsmen B

33

1:00 PM

Bantam

Calgary Panthers

 3

Northern Leafs

 4

 

Collicut

34

2:00 PM

Bantam

Jackals

 3

Sherwood Park

 12

 

Kinsmen A

35

2:00 PM

Squirt

Sherwood Park Green

 5

Team United

 3

 

Kinsmen B

36

2:00 PM

Bantam

Moose Jawbreakers

 5

Red Deer Snipers

 1

 

Collicut

37

3:00 PM

Men’s

Red Deer Phantoms

 12

YMCMB

 4

 

Kinsmen A

38

3:00 PM

Mite

Sherwood Park

 4

Red Deer White

 5

 

Kinsmen B

39

3:00 PM

Pee Wee

Red Deer Black

 2

JR Outlaws

 4

 

Collicut

40

4:00 PM

Pee Wee

Edmonton Wolves

 3

Moose Jawbreakers

 8

 

Kinsmen A

41

4:00 PM

Bantam

Northern Jets

 3

Canadian Wolves

 6

 

Kinsmen B

42

4:00 PM

Pee Wee

Red Deer White

 2

Calgary Rebels

 7

 

Collicut

43

5:00 PM

Men’s

Stealth

 3

Red Deer Outlaws

 7

 

Kinsmen A

44

5:00 PM

Bantam

Northern Leafs

 2

Red Deer Jets

 2

 

Kinsmen B

45

5:00 PM

Bantam

Wheeling Nailers

 2

Moose Jawbreakers

 6

 

Collicut

46

6:00 PM

Mite

Red Deer White

 11

Red Deer Snipers

 6

 

Kinsmen A

47

6:00 PM

Squirt

Sherwood Park Black

 5

Red Deer Snipers

 7

 

Kinsmen B

48

6:00 PM

Bantam

Calgary Panthers

 6

Jackals

 2

 

Collicut

49

7:00 PM

Pee Wee

Northern Blackhawks

 7

Red Deer Black

 2

 

Kinsmen A

50

7:00 PM

Bantam

Wheeling Nailers

 6

Northern Jets

 7

 

Kinsmen B

51

7:00 PM

Bantam

Sherwood Park

 5

Northern Leafs

 4

 

Collicut

52

8:00 PM

Bantam

Moose Jawbreakers

 6

Canadian Wolves

 5

 

Kinsmen A

53

8:00 PM

Men’s

Red Deer Outlaws

 5

Gunners

 2

 

Kinsmen B

54

8:00 PM

Mite

Red Deer Snipers

 9

Sherwood Park

 7

 

Collicut

55

9:00 PM

Bantam

Red Deer Jets

 9

Jackals

 1

 

Kinsmen A

56

9:00 PM

Pee Wee

#6 Seed – Moose Jawbreakers

 9

#9 Seed – Sherwood Park Bullfrogs

 1

 

Kinsmen B

57

9:00 PM

Pee Wee

#5 Seed – Calgary Rebels

 11

#7 Seed – Red Deer Snipers White

 3

 

 

Sunday, May 13

 

 

Doors open at 7:30 AM

 

 

Collicut

58

8:00 AM

Squirt Semifinal

#2 Seed – Sherwood Park Bullfrogs Black

 7

#3 Seed – Sherwood Park Bullfrogs Green

 2

 

Kinsmen A

59

8:00 AM

Men’s

Red Deer Phantoms

 3

Red Deer Outlaws

 11

 

Kinsmen B

60

8:00 AM

Bantam

#9 Seed – Jackals

 1

#10 Seed – Wheeling Nailers

 9

 

Collicut

61

9:00 AM

Squirt Semifinal

#1 Seed – Red Deer Snipers

 8

#4 Seed – Team United

 0

 

Kinsmen A

62

9:00 AM

Pee Wee Semifinal

#1 Seed – Northern Blackhawks

 4

#4 Seed – Jr Outlaws

 6

 

Kinsmen B

63

9:00 AM

Pee Wee Semifinal

#2 Seed – Alkali Empire

 7

#3 Seed – Canadian Wolves

 1

 

Collicut

64

10:00 AM

Pee Wee

#8 Seed – Red Deer Snipers Black

 6

#5 Seed – Calgary Rebels

 5

 

Kinsmen A

65

10:00 AM

Men’s Semifinal

#1 Seed – Majors

 11

#4 Seed – Gunners

 8

 

Kinsmen B

66

10:00 AM

Men’s Semifinal

#2 Seed – Stealth

 1

#3 Seed – YMCMB

 0

 

Collicut

67

11:00 AM

Bantam

#7 Seed – Red Deer Snipers

 4

#8 Seed – Calgary Panthers

 3

 

Kinsmen A

68

11:00 AM

Mite Playoff

#2 Seed – Red Deer White

 9

#3 Seed – Sherwood Park

 1

 

Kinsmen B

69

11:00 AM

Pee Wee

#7 Seed – Red Deer Snipers White

 8

#9 Seed – Sherwood Park Bullfrogs

 7

 

Collicut

70

12:00 PM

Midget Final

Red Deer Outlaws

 6

Red Deer Phantoms

 2

 

Kinsmen A

71

12:00 PM

Pee Wee

#6 Seed – Moose Jawbreakers

 10

#8 Seed – Red Deer Snipers Black

 3

 

Kinsmen B

72

12:00 PM

Bantam

#5 Seed – Canadian Wolves

 5

#6 Seed – Northern Jets

 8

 

Collicut

73

1:00 PM

Squirt Final

Wnr Gm 61 – Red Deer Snipers

 7

Wnr Gm 58 – Sherwood Park Black

 5

 

Kinsmen A

74

1:00 PM

Squirt

 Sherwood Park Green

 5

 Team United

 6 OT

 

Kinsmen B

75

1:00 PM

Mite Final

#1 Seed – Red Deer Snipers

 5

Wnr Gm 68 – Red Deer White

 2

 

Collicut

76

2:00 PM

Men’s Final

Wnr Gm 65 – Majors

 12

Wnr Gm 66 – Stealth

 15

 


 

 

 

 

 

Kinsmen A

78

2:00 PM

Bantam

 Sherwood Park Bullfrogs

 7

 Northern Leafs

 3

 

Collicut

79

3:00 PM

Pee Wee Final

Wnr Gm 62 – Jr Outlaws

 6

Wnr Gm 63 – Alkali Empire

 7

 


 

 

Collicut

81

4:00 PM

Bantam Final

#1 Seed – Moose Jawbreakers

 6

#2 Seed – Red Deer 96 Jets

 8